Λαμπερές σκηνές σε μπαρ, κλαμπ και στούντιο χορού χαρακτηρίζονται από έναν ρεαλισμό που θυμίζει γαλλικά ιμπρεσιονιστικά και μετα-ιμπρεσιονιστικά έργα καλλιτεχνών όπως ο Edgar Degas και ο Henri de Toulouse-Lautrec. Ο Michael Carson, ο οποίος ήταν εκπαιδευμένος στο σχεδιασμό, φέρνει στοιχεία της μόδας και της αρχιτεκτονικής στο έργο του, αλλά παραμένει πάντοτε πιστός στην τέχνη της ζωγραφικής. “Μου αρέσει ο τρόπος που μόνο ένα πινέλο μπορεί να δημιουργήσει τις λεπτές γραμμές έκφρασης σε ένα πρόσωπο. Ξοδεύω περισσότερο χρόνο στο πρόσωπο και τα χέρια. Αυτά αφηγούνται την ιστορία”.
![](https://www.mancodestyle.com/wp-content/themes/mancode/img/footer-top.png)
Classic is the new modern
![](https://www.mancodestyle.com/wp-content/themes/mancode/img/logo-footer.png)
Back to Basics